Akce školy

Ozvěny adaptačního kurzu 2021

S novým školním rokem a novými žáky prvního ročníku se pojí jedna z pravidelnějších aktivit naší školy, a tou je adaptační kurz. Tentokrát se naštěstí covidový strašák nepostaral o její zrušení, a tak si mohli žáci tříd 1.AB a 1.BB ve dnech 14. – 16. září 2021 vychutnat krásné tři dny v magické přírodě počínajícího Moravského krasu.

Adaptační kurz byl velice zajímavý. Ocenila jsem sportovní pojetí kurzu. Animátoři byli super, občas byl problém s pochopením zadané hry, takže oceňuji i jejich trpělivost s námi. Ubytování a strava byla až na pár drobností také dobrá.“

Je pravda, že ne všichni studenti hodnotili vše takto kladně. Především někteří naprosto konstruktivně připustili, že pravidla jednotlivých aktivit mohla být podávána jasněji. Animátoři ale na sobě pracovali, připomínky většinou ihned zohlednili a vždy každá další aktivita byla vydařenější a zábavnější.

Na adaptačním kurzu se mi líbilo večerní sezení u ohně a hra jménem Latrína. […] Jídlo bylo dobré a ubytování taky.“

I přes počáteční nesmělost se obě třídy odhodlaně zapojily do společného programu, aby mezi sebou prolomily ledy, a před odjezdem domů už z mnohých byli kamarádi, kteří se budou potkávat další čtyři roky v budově školy.

Nejoblíbenější hra kurzu – „Latrína“

Stavění lidských pyramid