Kaleidoskop

Střelecká příprava

Předmět STŘELECKÁ PŘÍPRAVA nemusí být jen teoretická výuka, případně nácvik míření pomocí laserové střelnice. Naši žáci v rámci výuky tohoto předmětu navštěvují skutečnou střelnici v Dolní Lhotě u Blanska (webové stránky). Zde jsou žáci seznámeni s bezpečností na střelnici, údržbou zbraně a pod dozorem instruktora mohou realizovat i střelbu z reálných zbraní.

V průběhu několika návštěv tak mohli vyzkoušet střelbu z pistole – mimo jiné CZ 75D, z pistole Walter PDP, Beretta APX, Glock 17 nebo novinku Laugo Arms ALIEN!. Další návštěva byla zaměřena na dlouhé zbraně, konkrétně si zastříleli z malorážky (v rámci nácviku k získání zbrojního průkazu), z útočné pušky CZ SCORPION EVO3 S1 a útočné pušky CSV-9. Poslední návštěva byla věnována speciálním zbraním, konkrétně revolveru ROSSI 357 Magnum, brokovnici Fabarm STF 12 a odstřelovačské pušce Mauser M18.

Žáci tak v průběhu několika návštěv získali přehled o tom, jak se kterou zbraní konkrétně zacházet, že při dodržení základních pravidel pro zacházení se zbraní se není skutečně čeho bát. Na tento zážitek budou jistě vzpomínat.